Home › Środki na wypadanie włosów polecane przez nasz blog

Środki na wypadanie włosów polecane przez nasz blog

Z kwestią nadmiernego wypadania włosów ma kłopot coraz większa liczba panów, ale i kobiet. Przyczyn takich stanów może być sporo, stąd niezmiernie ważna jest diagnostyka i wybór takiej metody leczenia, czy też prewencji, który okaże się najbardziej skuteczny. W terapii trzeba wykorzystać doceniane preparaty naturalne np. olejek kokosowy, skrzyp polny albo algi. Dzięki szamponom z ich zawartością odbudujemy włosy, zminimalizujemy ich wypadanie.

Szybciej natomiast działać będą preparaty z chemicznymi substancjami, choć te wykazują zdecydowanie więcej ubocznych skutków ich stosowania.

Bardzo duże znaczenie w profilaktyce ma odpowiednia pielęgnacja skóry głowy, ograniczenie zabiegów na włosach (farbowanie, prostowanie, suszenie) i masaż skóry głowy, dzięki któremu motywujemy cebulki włosów. Środki z przepisu lekarza stosowane w zaawansowanych fazach chorób mogą być stosowane jedynie zgodnie z zaleceniami lekarza. Narastanie włosów uaktywnia minoxidil. Preparaty z jego zawartością najczęściej wmasować trzeba dwa razy w ciagu dnia. Czas działania to średnio 3 miesiące - w tym terminie powinny ukazać się nowe włosy w tych miejscach, w których je stracilismy. Kolejna metoda to wstrzykiwanie specyfiku z kortyzolem. Raz w miesiącu powtarzany jest wstrzyk, a efekt pojawia się nawet po miesiącu. Dermatolog może zalecić wspomagającą terapię. Wypada zaznaczyć, że z roku na rok wzrasta liczba leków i zabiegów na wzrost włosów. To, z jakich powodów wypadają włosy ma znaczenie w doborze najlepszej metodyleczenia.

Babcine sposoby mogą być skuteczne w niegroźnych stanach zapalnych.

Jeśli nie ma poprawy, niezbedna jest konsultacja u lekarza, który przeprowadzi wywiad, zleci badania i wybierze metodę terapeutyczną..