Home › City break w Francji - co najlepiej ujrzeć?

City break w Francji - co najlepiej ujrzeć?

Paryż przez większość podróżnych, zwłaszcza Amerykanów, nazywany jest mianem stolicy Starego Kontynentu. Nic w tym zaskakującego, przecież jest to magiczne miasto, popularne z licznych, ciekawych atrakcji. Przez setki lat było kolebką artystów - malarzy oraz pisarzy. Żeby zobaczyć wszystkie, interesujące miejsca w metropolii Francji, trzeba przebywać tam parę tygodni. Jednak jeżeli masz jedynie weekend na zwiedzanie, oto najciekawsze atrakcje.
Istotnym aspektem miasta jest mnogość galerii artystycznych, które się tam mieszczą. Jeżeli nie chcesz pół dnia stracić w kolejce do muzeum, porzuć Luwr i odwiedź Muzeum d'Orsay. Tutaj również znajdziesz wiele arcydzieł na płótnach, znanych każdemu. Jeśli jednak najmocniej cenisz sobie sztukę nowoczesną, galeria Pompidou spełni twoje poszczególne oczekiwania.

Obie galerie znajdują się w środek miasta, bez problemu do nich trafisz. Przebywając w Paryżu nie możesz zrezygnować z ujrzenia krajobrazu miasta z wysokości wieży Eiffela. Wielu osób uważa, że obiekt ten jest przereklamowany, jednak na żywo robi bardzo dobre wrażenie. Kolejki do wejścia są długie, dlatego warto wybrać schody, powinniśmy o wiele krócej czekać, wstęp będzie tańszy a my zaznamy nieco ruchu. Na 2 piętrze obiektu można spożyć obiad czy napić się piwa.

Jeśli pragniesz poczuć klimat artystycznej bohemy Paryża, koniecznie wybierz się do dzielnicy Montmarte. Umieszczona na wzgórzu o tej samej nazwie, przed wiekiem była miejscem zamieszkania sławnych pisarzy oraz malarzy. Na górze wzgórza mieści się popularna świątynia Sacre Coeur, wokół jej terytorium mieści się zielony plac, na którym można zorganizować sobie piknik. W tej samej dzielnicy, blisko metra, znajdziesz plac Pigalle, z popularnym budynkiem Moulin Rouge. Chyba nie ma innego takiego miasta w Europie jak Paryż, tam na każdym kroku znajdujemy interesujące atrakcje. Także weekend w mieście może być niezapomniany, jeżeli tylko opracujemy właściwy plan wycieczki. Należy w jej czasie ujrzeć punkty najbardziej godne zachodu..