Home › Domowe sposoby na poprawę suchych dłoni

Domowe sposoby na poprawę suchych dłoni

W naturze występuje kilka produktów, które są wykorzystywane jako kosmetyki. Nie jest nawet zasadne dodawanie do nich czegoś innego,ponieważ same w sobie posiadają pozytywne walory. Wśród nich najważniejszy jest miód. Ciekły, twardy, każdego gatunku, z dowolnych kwiatów, nadaje się doskonale do zastosowania jako element do dbania o urodę. W miodzie jest mnóstwo witamin, często witaminy A i witaminy E, które są znanymi witaminami młodości. Są też przeciwutleniaczami, które tamują starzeniu się ciała.

Poza nimi miód posiada składniki odkażające, więc może leczyć niewielkie niedoskonałości skóry, ranki oraz trądzik, które poprawnie się goją.

Aby skorzystać z właściwości miodu wystarczy już miodowa maseczka, czyli pokrycie naoczyszczoną twarz delikatniej warstwy płynnego miodu. Maseczkę można zmyć po kwadransie lub zatrzymać na dłużej do przyjęcia. Już o poranku czuć będzie efekty.

Skóra będzie wyraźnie delikatniejsza, przyjemna w dotyku, jaśniejsza.

Ponawianie operacji utrwali skutki. Odmienną maską jest zmieszanie miodu z sokiem cytrynowym lub z mlekiem. W tym przypadku maseczkę należyzostawić na cerze jedynie przez dziesięć minut. Podobnie, jak do twarzy, miód możemy wykorzystać do pielęgnacji czupryny oraz dłoni, zwłaszcza wysuszonych. Maseczka do dłoni polegarównież na naniesieniu miodu na skórę i owinięciu ich foliowymi rękawiczkami.

Tak muszą pozostać na noc bądź na pół godziny, aby całkowicie wchłonąć dobroczynne substancje. Do miodu można dołączyć też sok z cytryny albo ciekłą witaminę E. Przyśpieszy ona uzyskanie oczekiwanego rezultatu.
.


Zobacz:
Niedrogi hydraulik w Poznaniu zna ktoś?
Jakiego gatunku będą najpiękniejsze buty na wiosenną porę roku?
Idealne wycieczki
Skuteczne odżywki na wzbogacenie rzęs - poznaj opinie