Home › Jakie zwierzątko jest najlepsze dla dziecka?

Jakie zwierzątko jest najlepsze dla dziecka?

Niemal każde z pociech w określonym momencie swojego życia zaczyna myśleć o posiadaniu własnego zwierzaka domowego. Rodzice zwykle decydują się, aby spełnić tę prośbę, wiedząc, że kilkulatek w towarzystwie przyjaciela wychowuje się lepiej. Jeżeli rozważasz pojawienie się w domu kolejnego domownika, dobrze zastanów się, jaki pupil będzie najodpowiedniejszy. Najpopularniejszym czworonożnym przyjacielem jest bez wątpienia pies. Maluchy kochają psy, bo są nad wyraz skore do zabawy i można je uczyć sztuczek. Nie ma jednak wątpliwości, że oczekują też sporo poświęcenia ze strony dziecka. Najbardziej odpowiednie są dla osób, które cenią sobie aktywne spędzanie wolnego czasu. Przed wyborem psa należy także dogłębnie rozważyć wybór najlepszej rasy. Do niezbyt przestronnego mieszkania wygodniej jest zakupić niezbyt dużego pieska. Doskonałą alternatywą dla pieska jest bez wątpienia kot.

Także można go głaskać i zrobić z niego domowego pieszczocha. Koty jednakże są mniej skore do słuchania poleceń. Może się zdarzyć, że zamiast zaprzyjaźnić się z nowym właścicielem będą wolały chadzać własnymi drogami. Rodzice, którzy niezbyt chętnie chcą powiększyć swoją rodzinę o nowego członka, często decydują się na pomysł zakupu rybek.

Niestety, takie zwierzaki nie są zbyt atrakcyjne dla maluchów. Stanowią raczej dekorację wnętrza niż rodzinnego przyjaciela. Jeżeli nie masz zbyt wiele miejsca w mieszkaniu pomyśl też o pupilach hodowanych w klatkach. Maleńki chomik, żywiołowy królik czy sympatyczna świnka morska także mogą przysporzyć domownikom wiele uśmiechu. Są jednocześnie łatwiejsze w utrzymaniu niż kot czy pies. Maluch chętnie się nimi zajmie..