Home › Jakim sposobem utrzymać sylwetkę po odchudzaniu?

Jakim sposobem utrzymać sylwetkę po odchudzaniu?

Bezlik ludzi egzystuje w mylnym przeświadczeniu, że dieta to jedynie chwilowy czas w ich życiu. To właśnie jest najczęstsza przyczyna powrotu do wagi sprzed procesu odchudzania.

Profesjonaliści uwydatniają, że restrykcyjne odchudzanie, jakie zresztą nie zawsze jest adekwatne, może stanowić jedynie swego rodzaju początek do późniejszych zmian. Pewnie jest chudnąć około pięciu kilogramów w ciągu miesiąca. Wtenczas organizm "nie wariuje" oraz nie domaga się dostarczania mu tych składników, do jakich przyjmowania był dostosowany. Pierwszym etapem tracenia kilogramów ma być w następstwie tego jednodniowa głodówka, która zezwoli oczyścić nam się z nazbieranych toksyn. Kolejny etap to dieta właściwa.

Tu wybór jest w zasadzie bardzo obszerny.

Największą renomą z racji skuteczności cieszy się jednak wysokobiałkowa dieta Dukana, dieta 1500 kcal, dieta kapuściana oraz owocowa.

Ostatnim etapem jest podtrzymanie efektów, czyli całkowita zmiana poprzednich nawyków żywieniowych.

Od tego właśnie momentu nowatorski plan powinien być zbilansowany w taki sposób, aby dostarczać organizmowi wszystkich niezbędnych składników odżywczych.

Niezwykle znacząca jest też aktywność fizyczna.

Bez niej wynik jojo jest tylko kwestią czasu.

Nie należy niemniej jednak, wbrew pozorom, notorycznie uczęszczać na siłownię i poddawać się zawiłym treningom. Identycznie skuteczne będą też codzienne, intensywne spacery, zmiana środka lokomocji z samochodu na rower a również relaks w postaci eskapad na miejską pływalnię czy też na okoliczne szlaki turystyczne..