Home › Małe miasto czy wieś?

Małe miasto czy wieś?

Wiadomo, że nasz kraj, jakim jest Polska jest pełny atrakcji i nieodkrytych terenów. Ludzie częstokroć głowią na jakim obszarze te miejsca znajdować. Jedni twierdzą, że nigdzie indziej nie odnajdą takiego odprężenia jak na wsi, a inni, że miasto, które tętni życiem daje im niezwykłego kopniaka do działania. Cóż, jak widać opinie są różne. Nic nadzwyczajnego, ponieważ zainteresowania ludności są tak kolorowe jak wiosenny ogródek.

Wieś posiada wiele swoich zalet a dokładniej: malutki ruch na drodze, dzięki czemu można spokojnie spacerować, martwota i sielskość dają czas na zregenerowanie sił, nasze płuca także mogą odetchnąć, bo jest lepszej jakości powietrze, możliwość posiadania zwierzęcia, możliwość posiadania swojego ogrodu, pola uprawnego. oszczędność pieniędzy. Jak można zauważyć - zalet jest dużo, aczkolwiek trzeba zapoznać się również z wadami: mało możliwości, brak miejsc, gdzie można się wybrać ze znajomymi, szkodliwe sprzęty rolnicze, każdy zna się nawzajem. Wszystko posiada swoje wady i zalety.

Także nie warto się kierować tym, co ktoś inny powiedział, a najkorzystniej przetestować na własnej skórze. Jeśli mamy już zalety i wady bycia na wsi, to wypada zrobić to samo z miastem. Spójrzmy: jest większa ilość sklepów, gdzie dotrzesz nawet pieszo, nie ma problemów z komunikacją, wiele możliwości, restauracje, bary, puby, więcej atrakcji, większa anonimowość. Przejdźmy do wad: złej jakości powietrze, spory ruch, wrzawa i zgiełk, mała ilość zwierząt, mało zieleni. Może zdarzyć się tak, że pewne z wymienionych opcji ktoś zaklasyfikuje do całkiem innej grupy bądź odwrotnie. Ludzie mają swoje zainteresowania. Jedni kochają to, a drudzy coś innego. Przez to, na świecie rozwija się tak wiele różnorodnych rzeczy, świat nie jest jednostajnyjednakowy. CIEKAWOSTKA! Najdrobniejszą wsią w Polsce jest położony na Górnym Śląsku. Prawdopodobnie mieszkają tam jedynie dwie osoby.

Nie ulega wątpliwości, że największym miastem jest Warszawa, a następnymi po niej są Kraków, Łódź, Wrocław, Poznań. Podejmij decyzję mieszkać tam, gdzie ty czujesz się najlepiej, a wówczas na pewno będziesz szczęśliwy!.


Kliknij, aby przejść na następną stronę www: najlepsza szkoła jazdy w kielcach forum